Offering you a complete choice of products which include 100% boiled wool embroided shawls and wool hand ary embroided stole.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Embroidery Type | Machine Embroidery |
| Shawl Weight | 150–199 g |
| Fabric | Fine Wool |
| Gender | Women |
| Shawl Length | 190 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Pattern | Jamawar |
| Color | blue |
| Brand | Gaah Export |
| Occasion | Casual Wear |
| Packaging Type | Box |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Wool |
| Base Fabric | Wool |
| Work Type | Aari Work |
| Design | Embroided |
| Embroidery Type | Aari Work |
| Work Coverage | Full Work |
| Occasion | Casual Wear |
| Color | Black |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Brand | Gaah Exports |
| Type | stole |
| Size | Medium |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India