We are a leading Wholesale Trader of silk french palla lace stole, silk french lace palla stole, cashmere french palla lace stole, cashmere shaded ombre lace shawls, floral lace shawl and cashmere metalic zari lace shawls from New Delhi, India.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Silk Blend |
| Fabric | Silk |
| Pattern | Plain |
| Design | Solid |
| Occasion | Casual Wear |
| Length | 180 cm |
| Width | 70cm |
| Weave | Plain Weave |
| Brand | Gaah exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Features | party wear |
| Weight | 90g |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Silk |
| Pattern | rectangle |
| Design | Solid |
| Occasion | Formal Wear |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Work Type | Bead Work, Lace |
| Work | Lace |
| Size | 70 / 200 |
| Finish | Lace Border |
| Weave | Plain Weave |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Silk |
| Style | Fashion Scarf |
| Design | Solid |
| Size | 70x200 cm. |
| Pattern | Solid |
| Brand | Gaah exports |
| Occasion | Casual Wear |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Color | various colours available. |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Cashmere Purity | Cashmere Silk |
| Fabric | Milange |
| Design | Solid |
| Pattern | Border Design |
| Occasion | Formal Wear |
| Weave | Plain Weave |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Brand | Gaah exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Color | Various colour available |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Cashmere Purity | Cashmere Silk |
| Material | Cashmere Wool |
| Weave | Diamond |
| Type | Shawl |
| Pattern | Ombre Lace |
| Color | Ombre |
| GSM | 150 GSM |
| Length | 2.2 m |
| Width | 80 cm |
| Size | 100x200cm |
| Gender | Women |
| Brand | gaah exports |
| Wash Care | Dry clean |
| Occasion | Wedding Wear |
| Gende | Women |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Woolen |
| Material | Woolen |
| Design Style | Embellished |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Weave | Diamond |
| GSM | 150 GSM |
| Length | 210 cm |
| Width | 70 cm |
| Size | 70x200cm |
| Gender | Women |
| Brand | Gaahshawls |
| Occasion | Casual Wear |
| Packaging Type | Single Single on Poly Bag |
| Wash Care | Dry Clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Cashmere Silk |
| Material | Wool |
| Fabric | Cashmere |
| Cashmere Purity | Cashmere Silk |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Plain |
| Color | grey |
| GSM | 120 GSM |
| Length | 200 cm |
| Design | plain |
| Width | 70 cm |
| Gender | Women |
| Size | 70x200cm |
| Brand | gaah exports |
| Occasion | Party Wear |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pashmina Silk |
| Weave Pattern | Plain |
| Stole Length | 200 cm |
| Work | Lace |
| Length | 70x200cm |
| Color Family | Grey |
| Stole Width | 70 cm |
| Occasion | Formal |
| Print Pattern | Solid |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | GAAH EXPORTS |
| Material | Silk Pashmina |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pashmina Silk |
| Weave Pattern | Plain |
| Pattern | Rectangle |
| Stole Length | 200 cm |
| Work | Lace |
| Length | 70x200cm |
| Color Family | Grey |
| Stole Width | 70 cm |
| Size | 70x200cm |
| Occasion | Winter, Festive |
| Print Pattern | Solid |
| Brand | GAAH EXPORTS |
| Material | Silk Pashmina |
| Color | Grey Black |
Minimum order quantity: 25 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India