We are a leading Wholesale Trader of cashmere french lace stole, silk cashmere french lace stole, silk pashmina plain lace shawls, lace pashmina shawls, cashmere zari reversible stole and silk wool french lace stole from New Delhi, India.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Cashmere Purity | Cashmere Wool Blend |
| Fabric | Silk Wool |
| Weave | Diamond |
| Pattern | Lace |
| Design | Solid |
| GSM | 100gsm |
| Length | 200 cm |
| Width | 80 cm |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Border Style | Plain Border |
| Brand | Gaah Exports |
| Wash Care | Dry Clean |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Fabric | SIlk Cashmere |
| Kashmiri Work | Lace |
| Pattern | Plain |
| Design | Solid |
| Occasion | Formal Wear |
| Length | 210 Cm |
| Color | Cream |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Width | 80 cm |
| Season | Winter |
| Weave | Plain Weave |
| Wash Care | Soft Hand Wash |
| Brand | Gaah Exports |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Cashmere Wool |
| Fabric | Silk Wool |
| Type | Stole |
| Occasion | Formal Wear |
| Length | 210 Cm |
| Color | Black |
| Width | 70 cm |
| Weave | Plain Weave |
| Brand | Gaah Exports |
| Design | Solid |
| Pattern | Printed |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Silk |
| Fabric | Pashmina Silk |
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Plain shawl with floral pattern on lace |
| Weave Pattern | Plain |
| Stole Length | 200 cm |
| Length | 70x200 cm |
| Work | Woven Design |
| Width | 70 cm |
| Color Family | Navy |
| GSM | 200 GSM |
| Stole Width | 70 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Gaah Exports |
| Material | Pashmina |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Wool Blend |
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Material | Pashmina |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Plain |
| Color | Black Beige |
| Length | 210 cm |
| Width | 80 cm |
| Design | 4 side lace |
| GSM | 150 GSM |
| Size | 100x200cm |
| Gender | Women |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
| Material | Cashmere Wool |
| Fabric | cashmere |
| Kashmiri Work | Zari Reversible |
| Design | Solid |
| Pattern | Plain |
| Color | blue |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Length | 200 cm |
| Width | 70cm |
| Brand | Gaah exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium, Large |
| Packaging Type | single in Polybag |
| Weight | 90g |
| Country of Origin | Made in India |
| Occasion | Formal Wear |
| Features | party wear |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Silk Type | Silk Blend |
| Lace Type | Chantilly Lace |
| Fabric | Silk Wool |
| Pattern | Lace |
| Fabric Base | Silk Wool |
| Design | Solid |
| Occasion | Party Wear |
| Length | 210 cm |
| Width | 70cm |
| Weave | Plain Weave |
| Brand | Gaah Exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large |
| Features | party wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Silk |
| Weave | Jacquard |
| Scarf Length | 170 cm |
| Color | Mix color |
| Brand | Banarasi |
| Pattern | Jacquard |
| Occasion | Daily Wear |
| Style Type | Scarf |
| Material | Silk |
| Gender | Female |
| Length | 55/170cm |
| Size | 70x180 cm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Material | Cashmere Wool |
| Fabric | Wool |
| Product Type | Stole |
| Design | Lace shawls |
| Kashmiri Work | Lace |
| Occasion | Party Wear |
| Brand | Gaah Exports |
| GSM | 100 gsm |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Length | 180 Cm |
| Product Weight | 100 gm |
| Weight | 100gm |
| Color | Pink |
| Pattern | Plain |
| Type | stole |
| Width | 80 cm |
| Shape | Rectangle |
| Season | Autumn |
| Weave | Plain Weave |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric | cashmere silk |
| Base Fabric | Wool Blend |
| Design | Solid |
| Kashmiri Work | Swarovsky Fur |
| Pattern | Plain |
| Color | Grey |
| Fur Length | Long Fur |
| Closure Type | Open Style |
| Width | 70cm |
| Length | 200cm |
| Brand | Gaah exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Large, Medium |
| Packaging Type | single in Polybag |
| Weight | 100gram |
| Country of Origin | Made in India |
| Occasion | Formal Wear |
| Features | party wear |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India