Our product range includes a wide range of silk pashmina with fox fur four side shawls, pure cashmere shawls, cashmere 4 side frill shawl, pashmina fur shawl with swarovski, 100% pashmina fox fur four side shawls and 100% pashmina fox fur shawls.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Silk |
| Design | Plain |
| Material | Pashmina |
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Plain |
| Color | Marron |
| Length | 200cm |
| Width | 70 cm |
| GSM | 120 GSM |
| Fabric | Wool |
| Brand | Gaah Export |
| Size | 70x200cm |
| Weight | 200g |
| Gender | Women |
| Eco-Friendly | Yes |
| Occasion | Casual Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Silk |
| Design | Fur |
| Material | Wool |
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Solid |
| Color | grey |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| GSM | 120 GSM |
| Fabric | Silk |
| Brand | Gaah Export |
| Size | 70x200cm |
| Eco-Friendly | Yes |
| Gender | Women |
| Occasion | Casual Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pure Cashmere |
| Cashmere Purity | Pure Cashmere |
| Material | Pashmina |
| Fabric | Pashmina |
| Pattern | Printed |
| Size | 100 x 200 cm |
| Weave | Plain Weave |
| Origin | Indian |
| GSM | 170 gsm |
| Length | 200 cm |
| Embellishment Type | |
| Brand | Gaah Export |
| Gender | Women |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 80 Cm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Cashmere Wool Blend |
| Cashmere Purity | Cashmere Silk |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Plain |
| Material | Cashmere |
| Color | Multi color |
| GSM | 120 GSM |
| Length | 200 cm |
| Design | Designer |
| Width | 70 cm |
| Size | 70x200 cm |
| Brand | Gaah exports |
| Gender | Women |
| Packaging Type | Plastic |
| Occasion | Party Wear |
| Weight | 150 gm |
| Wash Care | Dry clean |
| Fabric | Cashmere |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric | Pashmina |
| Weave | Diamond |
| Fabric Base | Wool |
| Pattern | Swarovsky Fur |
| Shawl Length | 200 cm |
| Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Width | 70 cm |
| GSM | 120 GSM |
| Country of Origin | Made in India |
| moq | 10 |
| packaging | Single Pcs In Packet |
| quality | Pashmina |
| COLUR | All colours possible as per requirement |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Design | Plain |
| Shawl Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Lining Fabric | No Lining |
| Closure Type | Open Front |
| Color | white |
| Brand | Gaah Export |
| Ideal For | Female |
| Occasion | Casual Wear |
| Size | 70x200cm |
| Weight | 120gram |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Single |
| Wash Care | Dry clean |
| Fabric Base | Wool |
| Fabric | Pashmina |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric | Pashmina Wool |
| Material | Wool |
| Fabric Base | Wool |
| Weave Pattern | Diamond Weave |
| Shawl Length | 200 cm |
| Work Type | Plain |
| Work | Woven Design |
| Shawl Width | 70 cm |
| Shawl Size | 70×200 cm |
| Lining Fabric | no lining |
| Pattern | Solid |
| Closure Type | Open Front |
| Gender | Women |
| Occasion | Wedding Wear |
| Weight | 280 G |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Woolen |
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric Base | Wool |
| Shawl Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Lining Fabric | No lining |
| Length | 70x200cm |
| Closure Type | Open Front |
| Color | Red |
| Size | 70x200cm |
| Pure | Cashmere |
| Brand | Gaah Export |
| Gender | Women |
| Packaging Type | single |
| Occasion | Party Wear |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | pashmina |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Material | Wool |
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric Base | Wool Blend |
| Shawl Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Lining Fabric | No Lining |
| Design | 4 side fur |
| Closure Type | Open Front |
| Color | Red |
| Size | 70x200cm |
| Brand | Gaah Export |
| Gender | Women |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric | Fine Wool |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Material | Cashmere |
| Fur Type | Fox Fur |
| Product Type | Stole |
| Fabric Base | Wool |
| Type | Shawl |
| Shawl Length | 200 cm |
| Brand | Gaah Export |
| Color | White |
| GSM | 150 gsm |
| Product Weight | 250 gm |
| Weight | 200GM |
| Shawl Width | 70cm |
| Length | 200 cm |
| Model Name | Fox fur |
| Minimum Order | 20pcs |
| Size | 70x200cm |
| Gender | Women |
| Roll Length | 200Cm |
| Packaging Type | Single Single Per Pcs |
| Products Width | 70cm |
| Pure | Cashmere |
| Fabric | Fine Wool |
| Pattern | Plain |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Shawl Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Lining Fabric | No Linning |
| Closure Type | Open Front |
| Brand | Gaah Export |
| Occasion | Casual Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Width | 80 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric Base | Wool |
| Fabric | Pashmina |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Fabric | Pashmina |
| Pashmina Type | Pashmina Wool |
| Base Fabric | Wool Blend |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Plain |
| Warmth Level | Extreme Warm |
| Fur Length | Medium Fur |
| Closure Type | Open Style |
| Width | 70 cm |
| Weave | Plain Weave |
| Length | 200cm |
| Brand | Gaah Export |
| Style Type | Stole |
| Color | Black |
| Season | Autumn |
| Gender | Female |
| Wash Care | Dry Clean |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Fur Type | Fox Fur |
| Shawl Length | 200 cm |
| Shawl Width | 70 cm |
| Closure Type | Open Front |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Red bule black |
| winter | Stoles |
| Sequence | shawls |
| Fabric Base | Wool |
| Lining Fabric | Silk |
Minimum order quantity: 20 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India