Wholesale Trader of a wide range of products which include cashmere ombre stoles, cashmere ombre color stole, ombre dyeing stoles and pashmina wool shade stole.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wool Type | Cashmere Wool |
| Material | Cashmere Wool Blend |
| Fabric | Pashmina Silk |
| Kashmiri Work | Ombre |
| Design | ombre |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Ombre |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Length | 200 cm |
| GSM | 150–180 GSM |
| Gender | Women |
| Width | 70 cm |
| Brand | Gaah Exports |
| Weave | Woven |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Wash Care | Dry clean |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Cashmere |
| Design | Ombre |
| Kashmiri Work | Ombre |
| Occasion | Wedding Wear, Party Wear, Daily Wear |
| Pattern | Ombre |
| Length | 200Cm |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Width | 70cm |
| Weave | Powerloom |
| Material | cashmere wool |
| Type | Stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium |
| Features | Daily Wear |
| Packaging Type | Single Single on packet |
| Brand | Gaah Exports |
| Weight | 100g |
| Finishing Type | well finshed |
| Shrink Resistance | Not Shrink Resistance |
| Care Instructions | Dry Clean Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pashmina |
| Work Type | Tie-Dye |
| Design | ombre |
| Size | 75x200 cm (30x80 in) |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Ombre |
| Brand | Gaah Exports |
| Color | ombre |
| Type | stole |
| Wash Care | Handwash |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Material | Wool |
| Pashmina Type | Pashmina Silk |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Pattern | Ombre |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Design | Jamavar |
| Weave | Diamond Weave |
| Size | 70x200cm |
| Brand | Gaah Exports |
| Gender | Women |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric | Fine Wool |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India