Providing you the best range of cashmere wool jamawar border stole and pure pashmina checks strips stole with effective & timely delivery.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Wool Type | Merino Wool |
| Fabric | cashmere |
| Design | jamawar |
| Kashmiri Work | Jamawar |
| Warmth Level | Light Warm |
| Occasion | Party Wear |
| Pattern | Printed, Jamawar |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 Cm |
| GSM | 150–180 GSM |
| Brand | Gaah exports |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium |
| Features | party wear |
| Weight | 90g |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Wool Jamawar |
| Gender | Female |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Pashmina |
| Check Style | Small Checks |
| Occasion | Party Wear |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| GSM | 100–120 GSM |
| Brand | Gaah Exports |
| Pattern | Checks |
| Size | Medium |
| Material | Pashmina |
Minimum order quantity: 30 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India