Pioneers in the industry, we offer 100% wool natural checks strips stole, 100% cashmere wool natural gents muffler, knitted cashmere short lace shrugs and men muffler from India.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Wool Type | Merino Wool |
| Design | Check |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Check |
| Color | grey |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| GSM | 100 |
| Brand | Gaah Export |
| Season | Autumn |
| Finish | Fringed |
| Weave | Jacquard Weave |
| Wash Care | Machine wash |
| Fabric | Wool |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Material | Wool Blend |
| Pattern | Plain |
| Size | 30x180cm |
| Product Length | 200 cm (79 in) |
| Product Width | 30 cm (12 in) |
| Width | 35 cm (14 in) |
| Use / Application | Casual Wear |
| Occasion | Casual Wear |
| Length | 70 inches |
| Brand | Gaah Exports |
| Customization | Plain (No Custom) |
| Weave Type | Herringbone |
| Color | Multi-Color |
| Wash Care | Machine wash |
| Fabric | Wool |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | lace shrugs, Woolen |
| Sleeve Type | Sleeveless |
| Length | Hip Length |
| Fabric | cashmere |
| Color | Beige |
| Size | Large, All Sizes |
| Type | Western Wear |
| Style | Party Wear, Formal, Casual |
| Occasion | Festive Wear, Office Wear |
| Pattern | Solid |
| Sleeves Type | Sleeveless |
| Brand | Star Product |
| Wash Care | Machine wash |
| Dress Type | shrugs |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Wool |
| Material | Cashmere wool |
| Size | 30x170cm |
| Pattern | Plain |
| Theme/Use Case | Corporate/Gifting |
| Color | Natural |
| Occasion | Daily Wear |
| Style Type | Fashion |
| Length | 120 Cm |
| Weight | 200gram |
| Brand | Gaah Export |
| Ideal For | Men |
| Design Type | herringbone |
| Features | Fringes/Tassels |
| Gender | Unisex |
| Fabric Type | Woven |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India