We are a leading Wholesale Trader of gaah exports printed pashmina design stoles, modal digital print scarves, hand made zari pashmina shawl, pashmina rose design lace shawls , size-70x200cm, silk wool sequence stole and cashmere knitted stud border work shawls from New Delhi, India.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Pashmina Type | Pashmina Wool |
| Fabric | Wool |
| Design | Printed |
| Warmth Level | Medium Warm |
| Occasion | Formal Wear |
| Pattern | Printed |
| Color | White |
| Place Of Origin | Pan India |
| Length | 200 cm |
| Width | 70 cm |
| Weave | Plain Weave |
| Type | Stoles |
| Material | Wool |
| Brand | Gaah Exports |
| Size | 70x200cm |
| Ideal For | Female |
| Weight | 100gram |
| Wash Care | Machine wash |
| Packaging Type | Single in packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Gender | Female |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Fabric | Modal |
| Length | 200 cm |
| Design | Printed |
| Scarf Length | 180 cm |
| Print and Embellishment Method | Digital Print |
| Print Type | Digital Print |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Floral |
| Width | 70 cm |
| Scarf Width | 70 cm |
| Gender | Women, Girls |
| Usage | Girls, Neck Scarf, Women |
| Brand | Gaah exports |
| Type | Stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium, Large |
| Wash Care | Dry clean |
Minimum order quantity: 25 Piece
Beautiful kashmiri work
Soft and skin-friendly fabric
Excellent finish
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Wool Blend |
| Pashmina Purity | Pashmina Wool Blend |
| Fabric | Wool |
| Material | Pashmina |
| Weave | Plain Weave |
| Design | Solid |
| Pattern | Plain |
| Length | 200 cm |
| Width | 70cm |
| GSM | 120 GSM |
| Brand | Gaah exports |
| Occasion | Wedding Wear,Formal Wear,Party Wear |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium, 70x200cm |
| Features | Hi fashion apparels |
| Packaging Type | Single Single Pcs on packaging |
| Weight | 100g |
| Finishing Type | Loom Finished |
| Shrink Resistance | Shrink Assistance |
| Care Instructions | Normal Wash |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Material Composition | Pashmina Silk |
| Material | Pashmina |
| Fabric | pashmina |
| Pashmina Purity | Pashmina Silk |
| Design | Solid |
| Weave | Plain Weave |
| Pattern | Border Design |
| Color | Beige |
| Place Of Origin | Kashmir |
| Length | 200 cm |
| Width | 70cm |
| GSM | 120 GSM |
| Brand | Gaah Exports |
| Occasion | Formal Wear |
| Type | Cashmere |
| Shape | Rectangle |
| Gender | Women |
| Size | Large |
| Features | party wear |
| Packaging Type | single |
| Weight | 200gram |
| Wash Care | Machine wash |
| Care Instructions | Dry clean only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Wool Type | Wool Blend |
| Fabric | Silk,Wool |
| Pattern | Plain |
| Design | Sequence |
| Warmth Level | Light Warm |
| Color | Black |
| Length | 200 cm |
| Width | 28 inch |
| GSM | 150–180 GSM |
| Brand | Gaah Export |
| Type | stole |
| Shape | Rectangle |
| Size | Medium |
| Finish | Fringed |
| Packaging Type | single |
| Weave | Plain Weave |
| Weight | 90g |
| Care Instructions | dry clean only |
| Country of Origin | Made in India |
| Occasion | Casual Wear |
| Features | party wear |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Cashmere Purity | Cashmere Wool Blend |
| Product Type | Shawl |
| Material | Cashmere Wool |
| Type | Shawl |
| Weave | Plain Weave |
| Brand | Handloom Collection |
| GSM | 150 GSM |
| Product Weight | 250 gm |
| Design | Stud Work |
| Weight | 250 gm |
| Length | 210cm |
| Color | Beige |
| Pattern | Plain |
| Size | 70x210cm |
| Width | 80 cm |
| Pure | cashmere Wool |
| Gender | Women |
| Occasion | Casual Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Mohammad Hussain (Prop.)
Gaah Exports
C-126, Lajpat Nagar-1, Basement
New Delhi - 110024, Delhi, India